Strona główna Mapa serwisu
Szukaj:
Licznik odwiedzin:

Pisarze skandynawscy dla dzieci

Autor : Główny Administrator
Dodano : 2012-10-10 20:50:43
Aktualizacja : 2012-10-10 20:50:43
 

W dniach 21 i 24 września 2012 bibliotekarz z Filii nr 3 odwiedził dwa Przedszkola Miejskie nr 171 i 218 w Łodzi. Dzieciom zaprezentowano pogadankę „Poznajemy dziecięcych pisarzy skandynawskich”. W spotkaniach uczestniczyło 160 osób.

Celem pogadanki było zapoznanie uczestników z wybranymi sylwetkami dziecięcych pisarzy skandynawskich. Przedszkolakom przybliżono krótką biografię i twórczość autorów: Hansa Christiana Andersena, Eve Ericsson, Tove Jansson, Svena Nordqvista i Stine Wirsen.  Dzieciom przedstawiono na mapie, gdzie leży Skandynawia i z jakich krajów się składa. Bibliotekarz opowiedział z jakich państw pochodzą znani autorzy bajek i opowiadań skandynawskich. Uczestnicy mogli posłuchać opowiadań obyczajowych o przygodach Meli „Mela na zakupach” Eva Ericsson,  i posłuchać historii o misiu, który przychodzi do babci
w odwiedziny „Czyja babcia?” Stina Wirsen  Na podstawie przeczytanych tekstów literackich przedszkolak poznał znaczenie słów: kłamstwo i zazdrość.  Na koniec spotkania dzieci rysowały ilustracje do zaprezentowanych opowiadań. Zajęcia przebiegły w bardzo serdecznej atmosferze.

relacja Elżbieta Kawula


Web site engine's code is Copyright @ 2007 by OSI Go3.pl. All Rights Reserved.